Vyberte si svoj krb alebo kachle skôr ako postavíte komín a ušetríte!

Krbové vložky alebo kachle sú najčastejšie vyrábané s priemermi dymovodu 150, 160, 180 a 200 mm. Stavebné firmy väčšinou do štandardnej výbavy domu montujú komíny s priemerom 200 mm a tak sa stávajú univerzálnymi pre všetky typy krbov. Avšak ak máte pri výbere krbu jasno vopred a Vaša krbová vložka alebo kachle majú priemer len 150 mm, dokážete na komíne ušetriť aj viac ako 300 €. Samozrejme treba brať do úvahy aj účinnú výšku komína. Prirodzený ťah komína podporuje správne prúdenie vzduchu v krbovej vložke alebo kachliach, vďaka čomu je horenie účinnejšie a sklo čistejšie.

 

Prečo majú niektoré krby priemer dymovodu len 150 mm?

Väčšinou ide o krbové vložky alebo kachle so sekundárnym spaľovaním, ktoré majú ekologickejšie - čistejšie horenie s nízkymi emisiami a priemer komína 150 mm spoľahlivo postačuje. Cena týchto krbov je o niečo vyššia, ale časť investície dokážete ušetriť na komíne. Výsledkom by mohli byť kvalitné kachle alebo krb za cenu obyčajného.  

 

Rýchle odkazy:

kachle hergóm, krbové vložky hergóm, kachle nestor martin, krbové vložky nestor martinZatiaľ nebol vložený žiaden komentár.